Okresní kola mládeže i dospělých mají své vítěze

Poslední dva víkendy byly náročné, oba patřily kláním o nejlepší družstva okresu a postupující na krajské kolo….

Poslední dva víkendy byly náročné, oba patřily kláním o nejlepší družstva okresu a postupující na krajské kolo.

 

Poslední květnový víkend obsadila louku na Bradech – Rybníčku mládež.

V pětičlenných kolektivech byl nejlepší Osek (mladší) a Slatiny (starší), v celých kolektivech mladších vítězství vybojovala Vrchovina. U starších kolektivů se pak běhalo především o postup na krajské kolo, který patří dvěma nejlepším, tedy Holovousům a Vrchovině.

Mezi dorostem byla nezvykle početná konkurence, v níž se nejlépe dařilo děvčatům z Nemyčevsi, klukům z Lužan a smíšenému kolektivu Hrdoňovic.

V jednotlivcích byl nejlepší Matyáš Fiutowski (Holovousy, střední dorost), společně s Karolínou Zrnovou (Vrchovina, mladší dorost), Kateřinou Klazarovou (Vrchovina, střední dorost) a Kathrin Hohberg (Dobrá Voda, starší dorost).

Vítězové, vyjma smíšeného kolektivu, budou rovněž zápolit na krajském kole.

Velký dík patří partnerům a sponzorům: SDH Brada Rybníček, Výroba sportovního oblečení Helena Paličková, Těžba dřeva a práce v lese – Patrik Hlavatý, Sportovní poháry a trofeje Iveta Šubrová, Amok Hořice, Národní sportovní agentura, El-nino, Obec Brada-Rybníček, Hasičský záchranný sbor.

 

Mezi dospělými se o první červnové neděli sešla v Nové Pace rovněž početná konkurence.Oproti předcovidovým dobám se změnilo složení, a tak dřívější družstva, mezi nimiž bylo i několik účastí na MČR, nahradily nové týmy, které se souboje zhostily se ctí.

Nejlepšími muži byli kluci z Lužan, následovaní Valdicemi a Miletínem. Nejlepšími ženami i nadále zůstávají Slatiny, byť v jiném složení než kdysi, stříbro vybojovaly stálice z Vidochova a bronz se stejným bodovým součtem, ale horším útokem, Dobrá Voda.

Nejlepšími běžci a běžkyněmi byli: Pavel Válek, Jan Keller (oba Lužany), Vojtěch Pour (Miletín), Adéla Medlíková (Vidochov), Sabina Hohberg (Dobrá Voda) a Magdalena Pospíšilová (Slatiny).

První dvě družstva obou kategorií čeká krajské kolo.

 

Poděkování patří SDH Lužany za zapůjčení PS 12, za pomoc s technickým zabezpečením děkujeme Hasičskému záchrannému sboru KHK, SDH Nová Paka a SDH Lázně Bělohrad.

 

Držíme palce všem našim reprezentantům v krajských kláních a současně všem děkujeme za účast.

 

Detailní výsledky najdete v sekci Soutěže.

 

Poděkování – sponzoři Plamen a dorost

 

Similar Posts