Ostatní

Nabídka vozidel k bezúplatnému převodu

Hlavní město Praha, resp. Městská policie hl. m. Prahy (dále MP HMP) vyřazuje služební vozidla, která přednostně nabízí k případnému bezúplatnému převodu jednotkám sborů dobrovolných hasičů (JSDH). Přehled nabízených vozidel včetně technických parametrů je obsažen v příloze. Souběžně je také nabízeno 65 sad starých majákových ramp.

Žádosti se podávají psané volnou formou (nutné je však jasně identifikovat vozidlo – poř. číslo, typ, SPZ). V případě majákové rampy, pokud není součástí vozidla, sdělit počet ks. Tyto žádosti je možné zasílat do 18. prosince 2020  e-mailem na adresu: jakes.upl@mppraha.cz. Před podáním žádosti je možné se domluvit s pracovníkem skupiny Autoprovoz MP HMP Janem Jakešem na osobní prohlídce vozidla nebo majákové rampy, a to buď prostřednictvím uvedené emailové adresy  nebo na  tel. 727 967 662. Při osobní prohlídce je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření.

V případě, že by o totéž vozidlo projevilo zájem více JSDH, bude upřednostněn JSDH z hl. m. Prahy. Jestliže projeví zájem o totéž vozidlo více JSDH, bude rozhodné datum doručení žádosti.

Seznam vozidel   Výročí SDH v roce 2021 1881 – 140 let                 Kopidlno, Libáň, Pecka   1886 – 135 let                  Chomutice, Choteč, Staré Hrady, Střevač   1891 – 130 let                  Kal, Lužany, Rakov, Samšina   1896 – 125 let                  Cidlina, Hlásná Lhota, Slatiny, Úbislavice, Vidonice, Vrchovina   1901 – 120 let                  Dílce, Úhlejov, Ústí u Staré Paky   1906 – 115 let                  Jinolice, Lány, Lhota u Pecky, Lukavec, Plhov   1911 – 110 let                  Bašnice, Dobšice, Rytířova Lhota, Tetín   1921 – 100 let                  Brodek   Tarify od O2 (nejen) pro členy SH ČMS od 1. 8. 2019 mohou nejen členové SH ČMS, ale také jejich rodinní příslušníci či známí, využívat tarifů vč. těch obsahujících data z nabídky od O2. Nově lze zapojit do programu až 10 čísel. Nové tarify platí i pro stávající uživatele, kteří si je mohou změnit na lince 841 117 118 nebo ve webové samoobsluze O2 Family. Příklad nabídky: neomezené volání s 3 GB za 599 Kč či s 6 GB za 649 Kč Tarify O2 Family pro SHČMS (kompletní přehled vč. cen)  

Pomáháme s Popálkami

Popálky o.p.s. jsou nestátní nezisková organizace, která pomáhá lidem po popáleninovém úrazu a jejich blízkým. Popálky podpořila již celá řada SDH, včetně našeho OSH či KSH. Informace, jak se zapojit a pomoci, naleznete v přiloženém souboru a také na jejich webových stránkách.   Informování o akcích pořádaných vaším SDH Pro zlepšení informovanosti o činnosti hasičů prosíme o zasílání informací o uspořádaných akcích prostřednictvím následujících dotazníků na adresu cecrdlova@dh.cz. Zpravodajské činnosti jsou umisťovány do Hasičských novin, publicistika do Alarm Revue, mládežnická témata do časopisu Archa a sport do elektronického Zpravodaje hasičského sportu. Informace se objevují také na www.dh.cz, www.hasicskelisty.cz a facebookovém profilu SH ČMS. Děkujeme Oznámení akce – SDH Oznámení akce – mladí hasiči   Podpořte sběr plastových víček pro Ondru Duška Na pomoc pro zdravotně postiženého ONDRY DUŠKA z Ostrova obec Třebnouševes u Hořic sbíráme víčka. Sbírka je určena na pomoc s financováním rehabilitačního pobytu v Lázních Klímkovice. Sbírají se víčka od mléka, džusu, aviváží, kávy, čaje, sudů, … SBĚRNÁ MÍSTA: kancelář OSH Jičín, p.Steinerová stanice HZS Nová Paka, Hořice Ověření informací u organizátorů PetraPokorova@seznam.cz nebo duskovavendy@seznam.cz