Hlavní stránka

Soutěž Dávají za nás ruku do ohně

11. února slavíme Evropský den linky 112. Věděli byste si rady, jak zavolat operátorovi tísňové linky, kdybyste potřebovali pomoc? Že si nejste jisti? 

V tom případě byste se určitě měli zapojit do soutěže „Dávají za nás ruku do ohně“, jejímž tématem je letos

 

„MŮJ KAMARÁD POTŘEBUJE POMOC

 

ANEB VÍM, JAK ZAVOLAT NA TÍSŇOVOU LINKU 112

 

 Co bude vaším úkolem?

 

Natočit na diktafon (můžete použít aplikaci mobilního telefonu), jak byste nahlásili operátorovi či operátorce tísňové Celý článek

Požární ochrana očima dětí 2023

SH ČMS opět vyhlašuje další ročník soutěže Požární ochrana očima dětí. Stejně jako v předešlých letech, i letos je možné se v rámci okresu Jičín zúčastnit.

Lhůta pro odevzdání prací je do 5. dubna 2023 do kanceláře OSH Jičín.

Kompletní informace naleznete v přiložených dokumentech.

Organizační zabezpečení POODM 2023

Průvodní dopis SH ČMS

Jičín – informace k POODMCelý článek

Sbírka pro rodinu, která přišla o střechu nad hlavou

O tom, že některé změny v životě jsou příjemné, asi nikdo nepochybuje. Bohužel událost, která potkala rodinu z Loužnice, mezi ně nepatří. 7. února přišla vinou závady na elektrické zásuvce o střechu nad hlavou.

Maminka Iveta pochází z hasičské rodiny a svého času startovala v dresu Libuně. Se svým synkem a přítelem často pomáhali ostatním, pečovali o zvířata, z nichž některá během požáru takové štěstí jako oni neměla.

Chcete-li jim v novém nelehkém začátku pomoci, … Celý článek

Obsazení pozice vedoucího ÚORP

SH ČMS na základě jednání Výkonného výboru plánuje obsadit pozici vedoucího Ústřední odborné rady prevence.
Své návrhy zasílejte na e-mail: kancelar@dh.cz do 15. 2. 2023.
Celý článek

Datové schránky – aktivace, základní nastavení a obsluha

S účinností od 1. 1. 2023 bude každému SDH automaticky zřizována datová schránka.

Pokud SDH datovou schránku dosud nemá, nebo si o datovou schránku do konce roku nepožádá (například z důvodu podávání žádostí o dotaci Můj klub), budou automaticky během prvního čtvrtletí 2023 těmto sborům, respektive jejich starostům, rozeslány prostřednictvím České pošty přístupové údaje do datových schránek, a to na adresu trvalého bydliště starosty.

Pro bezproblémové užívání datové schránky přinášíme první prezentaci, kde naleznete podrobný … Celý článek

Pohárovka skončila

Sedm kol útokových soutěží zařazených do poháru starosty je v letošním roce minulostí. Staronovými vítězi jsou Bystřice a Jeřice.

 

V kategorii mužů se během sezóny předvedlo celkem 19 různých týmů, kompletně všechny závody ale odjely jen tři týmy – a právě ty obsadily příčky nejvyšší. Vítězové jsou stejně jako loni z Bystřice, stříbro braly Valdice A a bronz putoval do Rašína. Nejlepší čas sezóny – 15,24 s – zaběhli muži z Dubence, a to … Celý článek

Nabídka studia na IFBS

Rádi bychom nabídli všem členům sboru dobrovolných hasičů možnost vzdělávání a zvýšení odborných znalostí prostřednictvím studia na našem institutu.

Institut forenzních věd a bezpečnostně právních studií se specializuje zejména na poskytování vzdělávání v oblasti bezpečnostní, právní a manažerské a je institutem profesního vzdělávání první volby pro složky Integrovaného záchranného systému a Ministerstvo vnitra.

Nejvíce studovanými a nejzajímavějšími programy pro členy hasičských sborů jsou MBA Krizový management a MBA Řízení lidských zdrojů.

V současné době … Celý článek

Ženy z Nové Paky bojovaly na olympiádě

Družstvo žen z Nové Paky, soutěžící v tradičních disciplínách CTIF, si odbylo svou premiéru na hasičské olympiádě.

Ve slovinském Celje děvčata absolvovala oficiální ceremoniály, tréninky i ostré soutěžní pokusy v útoku a štafetě CTIF. Navzdory nepřízni osudu, kdy do výkonu výrazně promluvila zranění, ženy skončily na 11. místě, což stačilo na umístění v bronzové kategorii.

Děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho štěstí do dalších závodů.

 

VýsledkyCelý článek